W tym tygodniu wszystkie grupy kończą rok szkolny – tradycyjnie spotykamy się na przedstawieniach i prezentacjach grup. Na szczęście twarzą w twarz – a nie przed komputerem, jak w wielu wypadkach musiało się stać przed rokiem.

Kończymy chyba najtrudniejszy dla szkół i uczniów rok od wielu dekad. Mimo poczucia niepewności i wielomiesięcznych utrudnień, wychodzimy z tej próby dumni z uczniów. Wykazali się niezwykłą wytrwałością i determinacją.

Przez zdecydowaną większość roku szkolnego nasze grupy pracowały w systemie bezpośredniej nauki w klasie, tylko w ostateczności przechodząc na spotkania online. Grupy nastolatków realizowały projekty dramowe i muzyczne tak jak w poprzednich latach. „Młodzież młodsza” w doskonałym tempie nadrobiła zaległości z ubiegłego roku – szczególne gratulacje i podziękowania należą się uczniom z tegorocznych klas 2-3, którzy musieli się zmagać z dużymi opóźnieniami w szkolnej, codziennej nauce czytania i pisania. 

Mimo utrudnień w działalności szkół zimą, wyniki lutowej sesji egzaminów Cambridge były jeszcze lepsze niż w poprzednich 2 latach. Kilkadziesiąt osób podchodzi do sesji podobnych egzaminów w czerwcu – życzymy im, żeby pokazali taką samą pewność i odwagę, jaka na co dzień towarzyszy im w nauce :)